Ιστορία

Ιστορία

20-01-1993

Στο Εργατικό Κέντρο Χανίων οι συνάδελφοι Καμάρας Αντώνης , Κελαιδή Ιωάννα , Κουκουράκης Εμμανουήλ , Κουτσουράκης Μιχαήλ , Παρασχάκης Νικόλαος , Ρυακιωτάκης Παντελής, Φουφουδάκης Νικόλαος , συγκεντρώθηκαν και αποφασίσανε να καλέσουνε τους συναδέλφους του Τ.Α.Π.ΟΤΕ Νομού Χανίων στις 31-1-1993 ημέρα Κυριακή και ώρα 11 πμ στο Ε.Κ. Χανίων με θέματα.

1.Απόφαση Γενικής Συνέλευσης (άρθρο 20 ) του καταστατικού Πανελληνίου Συλλόγου Συνταξιούχων Τ.Α.Π.ΟΤΕ Αθηνών για την σύσταση Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

2.Ψηφοφορία την ίδια μέρα για εκλογή προσωρινής Τοπικής Επιτροπής και Εφορευτικής  Επιτροπής.

31-01-1003

Η προσωρινή Τοπική Επιτροπή που εκλεκτικέ από τη Γ.Σ  είναι τα παρακάτω 7 ιδρυτικά μέλη.

1.Καμάρας Αντώνης

2 Κελαιδή Ιωάννα

3 Κουκουράκης Εμμανουήλ

4 Κουτσουράκης Μιχαήλ

5 Παρασχάκης Νικόλαος

6Ρυακιωτάκης Παντελής

7Φουφουδάκης Νικόλαος

Εφορευτική Επιτροπή.

1Αρχοντάκης Στυλιανός

2Κουκουνάκης Αντώνιος

3Βιδαλάκης Εμμανουήλ

20-2-1993

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά Μέλη

  1. Ρυακιωτάκης Παντελής  58
  2. Καμάρας Αντώνιος         55
  3. Παρασχάκης Νικάλαος   46

Αναπληρωματικά Μέλη

  1. Κουτσουράκης Μιχαήλ   45
  2. Φουφουδάκης Νικόλαος  28
  3. Τσικνάκη Συρμαλένια      19

25-02-1993

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 20-02-1993

Πρόεδρος :       Ρυακιωτάκης Παντελής

Αντιπρόεδρος: Καμάρας Αντώνιος

Γεν. Γραμματέας : Παρασχάκης Νικόλαος

19-06-1996

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά

1.Λούπης Ερμής-Συλιανός    158

2.Σεργάκης Δημήτριος          148

3.Χατζηδάκη Στελλα             146

4.Κουκουνάκης Αντώνιος     138

5.Τσαπάκης Νικόλαος            99

Αναπληρωματικά Μέλη

  1. Καντανολέων Ελευθέριος  96
  2. Παπαδογεωργάκης Εμμανουήλ  87

28-06-1996

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 19-06-1996

Πρόεδρος: Λούπης Ερμής-Συλιανός

Αντιπρόεδρος: Χατζηδάκη Στελλα

Γεν. Γραμματέας: Κουκουνάκης Αντώνιος

Ταμίας:  Σεργάκης Δημήτριος          .

Μέλος: Τσαπάκης Νικόλαος

02-08-1999

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά

1.Λούπης Ερμής-Συλιανός    119

2.Σεργάκης Δημήτριος          116

3.Χατζηδάκη Στελλα             107

4.Τσαπάκης Νικόλαος            98

5. Καντανολέων Ελευθέριος   76

Αναπληρωματικά Μέλη

1.Χατζηδάκης Αντώνιος  41

2 Μετίνογλου Νικόλαος   39

03-08-1999

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 02-08-1999

Πρόεδρος: Τσαπάκης Νικόλαος

Αντιπρόεδρος: Λούπης Ερμής-Συλιανός

Γεν. Γραμματέας: Χατζηδάκη Στελλα

Ταμίας:  Σεργάκης Δημήτριος          .

Μέλος: Καντανολέων Ελευθέριος

18-06-2002

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά

1.Λούπης Ερμής-Συλιανός   96

2.Παπιδάκης Ελευθέριος      90

3. Τσαπάκης Νικόλαος         89

4.Χατζηδάκη Στελλα            83

5. Μαυρεδάκης Ευτύχιος      67

Αναπληρωματικά Μέλη

1.Καντανολέων Ελευθέριος 63

2 Σεργάκης Δημήτριος         60

3. Καρναβάς Στέφανος         47

4.Κουκουνάκης Αντώνιος    36

26-07-2002

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 18-06-2002

Πρόεδρος: Παπιδάκης Ελευθέριος

Αντιπρόεδρος: Λούπης Ερμής-Συλιανός

Γεν. Γραμματέας: Χατζηδάκη Στελλα

Ταμίας:  Μαυρεδάκης Ευτύχιος          .

Μέλος: Τσαπάκης Νικόλαος

01-07-2005

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά

1.Χατζηδάκη Στελλα            226

2.Παπιδάκης Ελευθέριος      197

3.Μαυρεδάκης Ευτύχιος       174

4.Αποστολάκης Εμμανουήλ 107

5.Τζανούκος Εμμανουήλ       64

Αναπληρωματικά Μέλη

1. Τσαπάκης Νικόλαος         60

2 Καντανολέων Ελευθέριος  53

3. Βουράκης Δημήτριος         35

28-08-2005

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 01-07-2005

Ο Τζανούκος Εμμανουήλ παραιτήθηκε και την Θέση του πείρε ο Τσαπάκης Ν

Πρόεδρος: Παπιδάκης Ελευθέριος

Αντιπρόεδρος: Αποστολάκης Εμμανουήλ

Γεν. Γραμματέας: Χατζηδάκη Στελλα

Ταμίας:  Μαυρεδάκης Ευτύχιος          .

Μέλος: Τσαπάκης Νικόλαος

28-12-2006

Ανακατανομή αξιωμάτων Τοπικής Επιτροπής μετά από τον ξαφνικό  θάνατο του Προέδρου Παπιδάκη Ελευθέριου

Πρόεδρος: Αποστολάκης Εμμανουήλ

Αντιπρόεδρος: Καντανολέων Ελευθέριος

Γεν. Γραμματέας: Χατζηδάκη Στελλα

Ταμίας:  Μαυρεδάκης Ευτύχιος          .

Μέλος: Τσαπάκης Νικόλαος

02-07-2008

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

Τακτικά

1.Χατζηδάκη Στελλα            255

2.Μπουρμπάκης Ιωάννης      209

3.Μαυρεδάκης Ευτύχιος       198

4.Αποστολάκης Εμμανουήλ  182

5.Θεοδωράκης Ιωάννης           90

Αναπληρωματικά Μέλη

1. Καντανολέων Ελευθέριος  88

2. Παπαγεωργίου Νικόλαος    81

3. Βουράκης Δημήτριος          51

19-07-2008

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 02-07-2008

Πρόεδρος: Χατζηδάκη Στέλλα

Αντιπρόεδρος: Μαυρεδάκης Ευτύχιος

Γεν. Γραμματέας: Μαυρεδάκης Ευτύχιος

Ταμίας: Μπουρμπάκης Ιωάννης

Μέλη: Αποστολάκης Εμμανουήλ, Θεοδωράκης Ιωάννης

09-06-2011

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Τοπικής Επιτροπής Νομού Χανίων

1  ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 225

2  ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του ΡΟΥΣΟΥ 146

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 146

ΜΠΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 142

5  ΤΟΥΛΟΥΠΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 84

6   ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 68

7  ΗΛΙΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 35

8  ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΦΡΙΞΟΥ 28

9  ΗΛΙΑΚΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 23

10  ΜΠΟΜΠΟΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΗΛΙΑ   14

25-07-2011

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 09-06-2011

Πρόεδρος: Χατζηδάκη Στέλλα

Αντιπρόεδρος: Αποστολάκης Εμμανουήλ

Γεν. Γραμματέας: Μαυρεδάκης Ευτύχιος

Ταμίας: Μπουρμπάκης Ιωάννης

Μέλη: Τουλουπάκης Μιχάλης

15-10-2014

Αποτελέσματα αρχαιρεσιών για την ανάδειξη  Περιφερειακού Τμήματος  Νομού Χανίων

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. ΜΠΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου 195
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αντωνίου 194
  3. ΕΡΗΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Νικολάου   191
  4. ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του Ρούσσου  179
  5. ΤΖΑΝΟΥΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου 113
  6. ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Νικολάου      64
  7. ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη      63                             Εκλέγοντε οι πέντε πρώτοι βάση καταστατικού.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

      1.ΔΑΦΕΡΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σαράντου                       258

      2.ΠΟΛΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του Νικολάου                     193

      3.ΜΑΛΙΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου         164

    Εκλέγοντε και οι τρείς βάση καταστατικού

ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΣ

  1. ΜΠΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου 236
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΣ ΕΝΝΑΝΟΥΗΛ του Αντωνίου 229
  3. ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του Ρούσσου 212
  4. ΤΖΑΝΟΥΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου 139
  5. ΜΑΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Εμμανουήλ                            122
  6. ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Νικολάου      111

Εκλέγοντε οι τέσσερεις πρώτοι βάση καταστατικού.

10-11-2014

Κατανομή αξιωμάτων  αρχαιρεσιών 15-10-2014

ΜΑΥΡΕΔΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του Ρούσσου                ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Αντωνίου    ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΕΡΗΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Νικολάου         ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΜΠΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου         ΤΑΜΙΑΣ

ΤΖΑΝΟΥΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου          ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

 


Advertisements